Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСреда, 25 May 2022, 22:29

Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти

Державний стандарт - це вимоги до освіченості учнів. Державний стандарт базової та середньої освіти визначає складові та зміст освіти, встановлює державні вимоги до випускників та учнів. Постановою визначається зміст базової та повної середньої освіти, а також визначає базовий навчальний план.

Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти (переглянути)

Зміст базової загальної середньої освіти є єдиним для всіх учнів. Особистісний підхід до кожного учня здійснюється через різні методики організації навчання, які враховують пізнавальні здібності учнів, а також через факультативні курси.

У старших школах, в зв'язку з профільним напрямком, вимоги та зміст освіти визначається за трьома рівнями:

1. Обов'язкові результати навчання, визначені Державним стандартом.
  2. Профільний, зміст якого визначають програми затверджені МОН.
  3. Академічний, за програмами якого вивчаються дисципліни, що тісно пов'язані з профільними предметами (наприклад, фізика у хіміко-біологічному профілі).
  4. Здійснюється загальноосвітня підготовка учнів, які не визначилися щодо напряму спеціалізації.

Зарахування учнів до школи здійснюються за наказом директора на підставі особистої заяви (для неповнолітніх - заяви батьків або осіб, які їх замінюють) або направлень управління освіти Херсонської міської ради, а також свідоцтва про народження (паспорта), медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до першого класу).

Зарахування учнів до всіх класів І-ІІІ ступенів здійснюється без проведення конкурсу і, як правило, відповідно до території обслуговування.

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років.

Зарахування учнів до школи здійснюється наказом директора школи, як правило, до початку навчального року.

Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до школи відповідно до законодавства та міжнародних договорів

У разі потреби учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

У разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти в межах населеного пункту батьки або особи що їх замінюють, подають до школи заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.